SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Gimonäs Umeå IF
Kontakt
KANSLI
Jonas Vesterlund

Idrottskonsulent, jonas.vesterlund@gimonasuif.se, 070-221 08 83

Kanslichef, verksamhetsansvarig handboll och innebandy, SportAdmin

 

Silje Kotte - vikariat 1/9 2022 - 31/8 2023
Idrottskonsulent barn och ungdom, silje.kotte@gimonasuif.se, 073-992 87 26
Verksamhetsansvarig fotboll och futsal, klasslag, träningsprogram, värdegrund

 
Mathias Malmin
mathias.malmin@gimonasuif.se, 073-048 08 21, 090-690 48 55
Ekonomi (inkl. domarkvitton), material, nycklar/taggar, lokal- och planunderhåll, Cafeteria Sjöfruhallen
 
Per Beijar - föräldraledig 1/10 2022 - 16/8 2023
Idrottskonsulent, per.beijar@gimonasuif.se, 070-397 58 39, 090-17 08 77
Kanslichef, verksamhetsansvarig handboll och innebandy, SportAdmin
 
STYRELSE
Alf Forsberg
Ordförande, forsberg.g.alf@gmail.com
 
Camilla Thellenberg
Vice ordförande, camilla.thellenberg@onkologi.umu.se
 
Thomas Boström
Kassör, syterbackman@gmail.com
 
Lennart Eriksson
Ledamot, sirlennart@gmail.com
 
Pär Lidgren
Ledamot, par.lidgren@skoter.se
 
Mattias Lindberg
Ledamot, mattias@lindbergonline.se
 
Rasmus Säker
Ledamot, sakerrasmus@gmail.com
 
Mirjam Bergknut 
Ledamot, mirjam.bergknut@gmail.com
 
Håkan Åkersten
Ledamot, hakan.akersten@hotmail.se
 
Mattias Lundberg
Ledamot, mattias.lundberg@projektledargruppen.se
 
Eva Moe
Ordförande fotbollskommitté, eva.moe@regionvasterbotten.se

FOTBOLLSKOMMITTÉ
Eva Moe
Ordförande, eva.moe@regionvasterbotten.se
 
Mirjam Bergknut
Ledamot, mirjam.bergknut@gmail.com
 
Jörgen Classon
 
Björn Hillbrant
Ledamot, bjorn.hillbrant@umea.se
 
Mattias Käller
Ledamot, yeahskivas@gmail.com
 
Susanne Nilsson
 
Kent Sandström
Ledamot, kesand2009@hotmail.se
 
Silje Kotte
Idrottskonsulent, silje.kotte@gimonasuif.se
Utbildningsansvarig
 
HANDBOLLSKOMMITTÉ
Maria Svensson
Ordförande, maria.svensson@umea.se 
 
Johan Arvidsson
Ledamot, kockproffs@hotmail.com
 
Jonas Bergmark
Ledamot, jontegud@icloud.com
 
Pamela Hasslöf
Ledamot, pamela.hasslof@umu.se
 
Sofia Levin
 
Matts Lindmark
Ledamot, matts.lindmark@gmail.com
 
Mattias Lundberg
Ledamot, mattias.lundberg@projektledargruppen.se
 
Joakim Rådeström
Ledamot, joakim.radestrom@gmail.com
 
Fredrik Åkerlund
Ledamot, fredrik@storgrova.se
 
Nina Nilsson Rådeström
Suppleant, nina.nilsson@umu.se
 
Jonas Vesterlund
Idrottskonsulent, jonas.vesterlund@gimonasuif.se
Utbildningsansvarig
 
INNEBANDYKOMMITTÉ
Magnus Flygare, 
Ledamot, magnus.flygare@gmail.com
 
Mattias Morian
Ledamot, mattias.morian@vll.se
 
Fredrik Nyberg
Ledamot, fnyberg6@gmail.com
 
David Nordwall
Ledamot, davnor27@hotmail.com
 
Nina Ohlson
Ledamot, nina.ohlson@umu.se
 
 
 
Sponsorer