Information om Covid-19
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Gimonäs Umeå IF
Kontakt
KANSLI
Per Beijar
Idrottskonsulent, per.beijar@gimonasuif.se, 070-397 58 39, 090-17 08 77
Kanslichef, verksamhetsansvarig handboll och innebandy, SportAdmin
 
Hanna Mäki - föräldraledig 14 juni - 28 februari
Idrottskonsulent barn och ungdom
Verksamhetsansvarig fotboll och futsal, klasslag, träningsprogram, värdegrund
 
Jonas Vesterlund - vikarie 1 juni - 28 februari

Idrottskonsulent barn & ungdom, jonas.vesterlund@gimonasuif.se, 070-221 08 83

Verksamhetsansvarig fotboll och futsal, klasslag, träningsprogram, värdegrund

 
Mathias Malmin
mathias.malmin@gimonasuif.se, 073-048 08 21, 090-690 48 55
Ekonomi (inkl. domarkvitton), material, nycklar/taggar, lokal- och planunderhåll, Cafeteria Sjöfruhallen
 
STYRELSE
Alf Forsberg
Ordförande, forsberg.g.alf@gmail.com
 
Camilla Thellenberg
Vice ordförande, camilla.thellenberg@onkologi.umu.se
 
Thomas Boström
Kassör, syterbackman@gmail.com
 
Lennart Eriksson
Ledamot, sirlennart@gmail.com
 
Pär Lidgren
Ledamot, par.lidgren@skoter.se
 
Mattias Lindberg
Ledamot, mattias@lindbergonline.se
 
Rasmus Säker
Ledamot, sakerrasmus@gmail.com
 
Mirjam Bergknut 
Ledamot, mirjam.bergknut@gmail.com
 
Håkan Åkersten
Ledamot, hakan.akersten@hotmail.se
 
Mattias Lundberg
Ledamot, mattias.lundberg@projektledargruppen.se
 
Anders Rietz
Ordförande handbollskommitté, anders.rietz@gmail.com
 
Eva Moe
Ordförande fotbollskommitté, eva.moe@regionvasterbotten.se

FOTBOLLSKOMMITTÉ
Eva Moe
Ordförande, eva.moe@regionvasterbotten.se
 
Mirjam Bergknut
Ledamot, mirjam.bergknut@gmail.com
 
Jan Eriksson
Ledamot, jneriksson@gmail.com
 
Björn Hillbrant
Ledamot, bjorn.hillbrant@umea.se
 
Mattias Käller
Ledamot, yeahskivas@gmail.com
 
Susanne Nilsson
Ledamot, susanne.nilsson@umea.se
 
Kent Sandström
Ledamot, kesand2009@hotmail.se
 
Patrik Sandström
Ledamot, puttesandstrom@gmail.com
 
Christina Stenling
Ledamot, c.stenling@gmail.com
 
Mikael Tideman
Ledamot, mikael.tideman@carstedts.se
Ansvarig herrlag

Runa Westerlund
Ledamot, runawesterlund@yahoo.se
 
Hanna Mäki
Idrottskonsulent, hanna.maki@gimonasuif.se
Utbildningsansvarig
 
HANDBOLLSKOMMITTÉ
Anders Rietz
Ordförande handbollskommitté, anders.rietz@gmail.com
 
Johan Arvidsson
Ledamot, kockproffs@hotmail.com
 
Jonas Bergmark
Ledamot, jontegud@icloud.com
 
Matts Lindmark
Ledamot, matts.lindmark@gmail.com
 
Mattias Lundberg
Ledamot, mattias.lundberg@projektledargruppen.se
 
Joakim Rådeström
Ledamot, joakim.radestrom@gmail.com
 
Fredrik Åkerlund
Ledamot, fredrik@storgrova.se
 
Nina Nilsson Rådeström
Suppleant, nina.nilsson@umu.se
 
Per Beijar, 
Idrottskonsulent, per.beijar@gimonasuif.se
Utbildningsansvarig
 
INNEBANDYKOMMITTÉ

Magnus Centerlind
Ledamot, magnus.centerlind@teliasonera.com
 
Magnus Flygare, 
Ledamot, magnus.flygare@gmail.com

Johan Flinkfelt
Ledamot, johanflinkfelt@hotmail.com

Martin Höök
Ledamot, martin.hook@umea.se
 
Lars Johansson
Ledamot, rattvag@gmail.com
 
Helena Karlsson
Ledamot, sivan38@hotmail.com
 
Mattias Morian
Ledamot, mattias.morian@vll.se
 
Fredrik Nyberg
Ledamot, fnyberg6@gmail.com
 
Nina Ohlson
Ledamot, nina.ohlson@umu.se
 
Annika Rhodin
Ledamot, annika.rhodin@sportsmedumea.se 
 
Johan Westerlind
Ledamot, westerlind.j@gmail.com 
 
 
Sponsorer